Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

DRAGON rukavice SWAT-29

Úvod:
Mnoho lidí hraje bez rukavic a tak jsme prvně řešili jestli si máme vůbec nějaké rukavice kupovat. Po troše zpomínaní na odřené klouby, pořezané dlaně a vyrasované ruce jsme si rychle odpověděli. Schválně si vzpomeňte například na to jak to bolí sniperkou do kloubu, kolikrát jste si při lezení někam na budovu odřeli dlaně, v horším případě rozřízli ruku o nějaký střep? Tyto úrazy jsou nepříjemné, ale dá se jim předcházet. Stačí si pouze koupit kvalitní rukavice. Kvalitní rukavice se dají sehnat od cca 600 výš.

První dojmy:
Po vybalení jsem si rukavice nasadil ihned na ruce. První dojmy byli výborné. Rukavice jsou opravdu pohodlné. Obzvlášť na mě zapůsobilo zpracování. Na rukavice je použit materiál PROTEX. Dále bych určitě vyzdvyhl že rukavice vyhovují normě EN 407. Byl jsem docela zvědav, jestli v rukavicích nebude problém zmáčknout spoušť. Ihned jsem si došel pro AK-47 abych to zkusil. Bylo to jako kdybych rukavice neměl. Na první pohled mě tedy velice zaujali a potěšili. Těšil jsem se až snima půjdu na akci.

Zpracování:
Rukavice jsou zpracované opravdu precizně. Možná to bude tím že jsou vyrobeny v EU a ne v Číně. Výše už jsem uváděl že na rukavice byl použit materiál PROTEX. Možná se ptáte proč je to tak důležité, že byl použit právě tento materiál. Odpověď je jednoduchá. Tento materiál, tedy i rukavi jsou odolné proti plamenu a žáru až do teploty 427°C. Taková teplota vzniká například při sváření železa. Při teplotě 450°C ztrácí pevnost ocel. 427°C rukavice vydrží dlouhodobě, na krátkou dobu však vydrží i mnohem více (doma to raději nezkoušejte). Vaše ruka je tedy opravdu v bezpečí. Pocit bezpečí určitě zvýší fakt že rukavice zaručují vynikající odolnost proti řezným ranám. Rukavice jsou sešity netavným vláknem, které je odolné proti žáru a plamenu. Na dlaních je jemná kůže. Což je velice komfortní a praktické. Dlaně jsou díky kůži voděvzdorné.

Klady a zápory:
+Výborná ochrana rukou
+Naprostý komfort
+Zpracování
-pro někoho cena (za kvalitu se platí, vtomto případě je poměr cena ku kvalitě velmi příznivý)

Závěr:
Tyto rukavice mohu s čistým svědomím doporučit každému. Určitě by našli využití i při jiné činosti než-li je airsoft. Rukavice perfektně chrání vaší ruku, skoro ve všech situacích. Vždyť kde se při hraní potkáte s teplotou okolo 427°C? Myslím že skoro nikde, pokud ovšem ano raději bych odtamtud rychle vypadl. Přecijenom už je to trochu větší teplo. Díky jejich ergonomickému tvaru lze v rukavicích lze pohodlně uchopit takřka vše. Rukavice jsme zakoupili od firmy J.S.A . Jiří Šebesta (www.armyobchod.cz). Tuto firmu mohu také doporučit pro její seriózní a rychlé jednání. Všechny dotazy nám byli ochotně zodpovězeny během několika hodin. Cena rukavic je na výše uvedeném e-shopu 761,-Kč. Rukavice lze sehnat ve všech možných velikostech od XS až po XXL. Pokud nevíte jakou velikost byste měli zvolit v e-shopu je převodní tabulka velikostí přímo u zboží. Je tam popsané jak správně změřit ruku, převedení na Fracouzské couly a dále na americké velikosti (S,M,L,XL,...). Musím říct že tento popis mi opravdu pomohl, protože jsem nevěděl kterou velikost zvolit.