Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

Hydratace Source - US/1 3L (camelbag) vz. 95

Protože se náš tým pomalu ale jistě dovystrojuje přišla otázka: "Camelbag, ano či ne???" Jelikož se snažíme dělat AČR poohlíželi jsme se po camelbagu v camo vz. 95. Opravdu moc velký výběr nebyl tento camelbag vyrábí pouze jedna firma. Docela mě mrzelo že "náš" camelbag byl jednou dražší než ty ostatní ať už bez maskování tak i snim. Každopádně ale musím říct že cena odpovídá kvalitě výrobku. Protože tento camelbag nelze srovnávat s ostatníma, u kterých se cena pohybuje okolo 1000. Více už v recenzi...

Úvod:
Jak jsem se již výše zmínil kvalitou tento camelbag nelze srovnávat s ostatními, které se cenově pohybují okolo 1000 Kč. Na tomto camelbagu bylo využito hned několik závratných novinek v péči o vodu. Například povrch vaku je ze speciálního materiálu, který je jako sklo, tudíž brání usazování bakterií, a další. O tom ale níže. Na výběr jsou dva druhy bagů. Jeden má na ramenních trácích použitou síťovinu pro lepší odvětrávání (ten jsem zakoupil) a druhý je bez síťoviny. Cenově se od sebe liší o pouhých 100 Kč, proto byla jasnou volbou první možnost. Jakmile mi balík dorazil okamžitě jsem ho rozbalil a byl jsem ohromen. Camelbag vypadal v reálu ještě lépe než na fotkách.

Použití:
Jak už je z titulku patrné do camelbagu se vejdou 3l tekutiny. Je úplně jedno co si do vaku nalejete, od vody přes džusy až po nějaké limonády. Pokud poté vak pečlivě vymejete a necháte vyschnout neucítíte z něj vůbec nic. To ale u levnějších CB nedoporučuju. Další věcí kterou bych chtěl vyzvednout je určitě fakt, že voda nechytá žádný zápach ani pachuť, s tímto problémem se opět potýkají levnější výrobky jiných firem. Voda by měla v camelbagu vydržet až 120 dní čerstvá což je opravdu úcty hodná doba. Veškeré části výrobku, které jsou v kontaktu s pitnou vodou, mají hygienické atesty platné v Evropské unii. Při venkovní teplotě nad 35ºC uchovává vodu chladnou do 20ºC. Nepropouští přímé světlo a UV záření. Jako vnější materiál byl zvolen Cordura 1000. Ucho camelbagu je dostatečně pevné aby se dal bezproblému odvléct raněný voják. Vak vydrží volný pád z výšky 5m, tlak 120kg po dobu 30 sec a také tlak 1kg po dobu 24 hod. Vak je vhodný jak pro praváky tak pro leváky hadičku lze vyvést na obou stranách. Hadička je opletená a má dobrou odolnost vůči zkroucení. Camelbag lze snadno připnout na další část výstroje. Vak je vyroben v Izraeli.

Použité systémy:
Na rezervoár pro vodu bylo použito hned několik systémů, které zvyšují kvalitu výrobku.

TASTE-FREE ™ System - materiál rezervoáru na vodu je opatřen speciálním povrchem (Glass-Like ™ PE), který uchovává vodu čerstvou a bez zápachu i po dobu několika týdnů.

BAKTERIE - FREE™ System – Grunge-Guard™ System zabraňuje při používání a skladování vzniku plísní, hub a bakterií. Na povrchu vaku a hadičky nevzniká žádný biologický film.

CARE-FREE™ System – minimální požadavky na údržbu i při opětovném plnění po dobu několika měsíců. Hrdlo je dostatečné široké pro vložení ruky. Jednoduchá manipulace jednou rukou i v rukavicích. Rychlé schnutí.

Klady a zápory:
+ pohodlné nošení (nemusíte sebou tahat 2x 1,15l lahev!)
+ opravdu precizní zpracování
+ všechny možné systémy na uchování čerstvé vody, a zabraňování tvoření plísní a hub.
- o trochu vyšší cena oproti jiným camelbagům

Závěr:
Tento camelbag bych určitě doporučil všem kteří koukají na kvalitu a ne jenom na to jaká je cena. Určitě se to vyplatí normálně jsem s sebou tahal láhev, a vždycky sem měl málo, takhle si s sebou vezmu camelbag a když je akce plánovaná na dýl tak si s sebou vezmu ještě jednu lahev. Pomozí přesek lze vak připojit na batoh nebo na jinou část výstroje. Tento camelbag jak jsem již výše uvedl jsem našel pouze od jedné firma a to konkrétně od ALP-Army která je i dodavatelem AČR. Takže o kvalitu se určitě bát nemusíme.