Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

AK-47

Úvodem:

Snili jste někdy o kvalitním kovovém AEG s cenou, která je jen zlomkem ceny značkových zbraní? Nyní máte tuto možnost i v ČR, ke zrecenování se nám dostalo kovové AEG CM.028 od výrobce Cyma, což je prakticky klon značkového Marui AEG AK47 a to včetně výkonu a kvalitního zpracování. Náš portál Vám ve spolupráci s www.airguns.wz.cz přináší exkluzivní MEGARECENZI s desítkami fotek, exkluzivně jako první portál v ČR a SR. Čtěte rozhodně dále...

První dojmy:

Vzhledem k tomu, že už delší dobu pokukuji na zahraničním internetu o nějakém zajímavém levném kovovém AEG a přečtl jsem dost recenzí, tak jsem čekal na CM.028 s velkým očekáváním, která se také potvrdila. Okamžitě poté, co zbraň dorazila, jsem jí rozbalil, s napětím otevřel krabici, vyndal zbraň, vložil vysokokapacitní akumulátor, zásobník a zbraň poprvé obtěžkal a vyźkoušil. První dojmy byly úžasné.

Zpracování:

Zpracování zbraně je provedeno na jedničku, skoro všechny časti jsou kovové a maximálně se podobají orginálu. Výrobce(CYMA) si dal na detailech dokonce tak záležit, že na těle najdete i sériové číslo a další zajímavosti. Co se týká váhy, tak je je vzhledem k množství použitých kovů, opravdu úctyhodná a přesahuji 3kg.

Výkon:

Dřivější plastová čínská AEG samozřejmě nešla srovnávat se značkovými orginály od TM a CA, ale to se teď s příchodem CM.028 úplně mění. V našich testech dosáhla CM.028 vynikajících výsledků. Je to snad poprvé, co mohu potvrdit výrobcem udávaný dostřel. Zbraň totiž dostřelila 45-60m (60m je horní hranice, ale naprosto stabilně 50m), což je minimálně na stejné úrovni jako značkové AEG zbraně, možná o trochu více.

Doporučené kuličky:

Doporučuji značkové kuličky o gramáži 0,2g, i když s 0,12g to lítalo také velmi pěkně. Rozhodně ale používejte značkové kuličky, při použití nekvalitních riskujete jejich zaseknutí v hlavni.

Přesnost:

Nyní se dostáváme k testování přesnosti. V této oblasti mě zbraň taky velmi mile překvapila. Vzal jsem totiž pětikorunovou minci a snažil se jí na 10m trefit, to zbrani nečinilo vůbec žádný problém. Následně jsem si vytisknul vojenský terč používaný US Army a testoval jsem rozptyl na 15-20m, prakticky všechny kuličky skončili v kruhu a poloměru 5-6cm, což je výborný výsledek

Srovnání:

Zbraň jsme podrobili i důkladnému srovnávacímu testu. Klasické čínské plastové AEG zbraně se jí nemohli v nejmenším rovnat (jedině snad G3ka, ale opravdu minimálně), CM.028 je přestřelila dvoj až trojnásobně. Přesnost je taky úplně někde jinde, ale o tom více v předchozím odstavci. Pak jsem přistoupil k porovnání s Marui AEG MP5 a dostřelem se jí CM.028čka minimálně vyrovnala, spíše byla ale o něco lepší, to se týká i přesnosti. ROzhodně tedy s tímto AEG můžete hrát naprosto bez jakéhokoliv problému proti značkovým zbraním, dostřelem a přesností se jim minimálně vyrovná.

Zásobník:

Ke zbrani dostanete vysokokapacitní zásobník o kapacitě až 300kuliček, informace o 150kuličkách je chybná(toto množství je schopna zbraň vystřílet na jedno ,,natočení´´). Na zahraničním internetu kolovali různé zvěsti o tvz. feeding problémech, tzn o špatném dávkování, toto můžu jednoznačně vyvrátit, po celou dobu testování jsem se neshledal se žádným problémem. Pokud by Vám nestačil ani tento hi-cap zásobník, tak si můžete dokoupit jakýkoliv zásobník pro Marui AK47, je totiž plně kompaktibilní.

Mířidla:

Mířidla jsou samozřejmě vyrobena z kovu přesně podle orginálu a jsou kompletně seřozovatelná. Více najdete na našem videu, které si můžete stáhnout níže.

Gearbox a vnitřnosti:

Jak už jsem zmínil, jedná se o celokovovou zbraň, tudíž samozřejmě i gearbox a vnitřnosti jsou kompletně z kovu. Poté co jsem zbraň rozebral, nestačil jsem se divit, objevil jsem totiž kovový gearbox verze 3 používaný v nejnovějších Marui a CA zbraních. Třešničkou na dortu je 100% kompaktibilita s orginálem, takže nějaká výmě na součástek či vyztužení je stejně snadné jakou u značkových zbraní... Ve zbrani je použita standartní pružina M90, která podává tabulkový výkon 300fps. Její výměna za silnější (i když já už to vzhledem k obrovskému výkonu považuji za zbytečnost) je vzhledem k zmíněné kompaktibilitě hračka. Nyní se podíváme na hlaveň, tak především bych chtěl zmínit, že se jedná o neuvěřitelně dlouhou a přesnou hlaveň, žádné nepřesnosti, hlaveň je naprosto precizně zpracovaná, proto varuji před použitím nekvalitních kuliček, mohli byste je pak velmi dlouhou dostávat ven. Dostáváme se k HOP-UPu. Ten je samozřejmě regulovatelný a to velmi plynule (viz obrázek), takže není žádný problém ho seřídit. Navíc netrpí neduhem některých levných plastových čínských zbraní, u kterých byl HOP-UP nestabilní a po vystřelní několika desítek kuliček byl úplně někde jinde. U CM.028 byl perfektně stabilní i po vystřelení několika stovek kuliček.

Příslušenství:

Balení obsahuje vše, co potřebujete k okamžitému použití a to ve vynikající kvalitě:

- akumulátor - klasický vysokokapacitní 8,4V 1200mAh!!, vydrží cca 1000 a více výstřelů a je jištěn pojistkou, sám akumulátor by stál cca 1000Kč
- nabíječka - jedná se o českou nabíječku, doba nabíjení je vzhledem k obří kapacitě akumulátoru 11h (při prvním nabití byste měli baterii nabíjet hodin 12)
- rozsháhlý manuál - v angličtině a čínštině, v současnosti připravujeme ve spoluporáci s Airguns.(wz.)cz kompletní český překlad
- kovový klíč na seřizování mířidel
- čistička kuliček - k tomu myslím není co dodat
- asi 300 0,2g kuliček


Závěr:

Tuto zbraň mohu opravdu vřele doporučit všem, od začátečníků až po velmi pokročilé. Za necelé tři tisíce (za tuto cenu se běžně prodávají dlouhé značkové manuály) získáte zbraň v hodnotě přes 10 000Kč v celokovovém zpracování, s vynikajícím dostřelem na úrovni Tokyo Marui zbraní a také s dvouletou zárukou! Zbraň zakoupíte na již zmíněném E-shopu zde: za 2990Kč!

Klady a zápory:

+++ cena
+ excelentní celokovové zpracování!!
+ dosřel!!
+ akumulátor
+ váha
- snad žádný :-)