Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

G36C

Už nějakou dobu jsme hledali zbraň, která by byla vhodná do budov čili na CQB. proto jsme si pořídili G36C od čínské firmy JG. Pro její kup nás přesvědčila hlavně úsťová rychlost která činní 380FPS a četné kladné ohlasy ze zahraničí. Zbraň jsme porovnávali s naší oblíbenou M4kou od Dboye a výsledek nás doslova škoval, G36byla co se výkonu týče docela znatelně lepší. Její zpracování je také velice líbivé a cena minimálně příznivá.

G36C od JG


První dojmy:
Když jsem ji vzal prvně do ruky fascinovala mě její hmotnost (možná to bude tím že jsem předtím byl zvyklej na M4 celokov), držela se perfektně a byla krásně lehoučká. S krabicí váží 4,3kg. Hnedka jsem zavolal kámošovi s G36C od CAčka aby přijel že porovnáme, byl pro, takže jsme už za chvíli mohli porovnat JGxCA. Zpracováním jsou obě zbraně totožné a po výkonové stránce jsou si také velice blízké. Neshledali jsme nějaké větší vpodstatě ani menší rozdíly. Samozdřejmě jsme jí hned šli zastřílet a byli jsme opravdu překvapení že něco "plastového" může střílet takhle parádně. Dokonce mě překvapilo že jsme nic po dodání nemuseli utahovat nebo naopak povolovat. I pažba se sklápěla bezchybně. Což se jen tak nevidí.

Zpracování:
Tak co se týče zpracování musím říct, že jsem nadmíru spokojen. Možná si kladete otázku proč je zbraň plastová? Odpověď je jednoduchá G36 je i v reálu z plastu ne z kovu jak si mnozí myslí. Tak teď ale zpátky k airsoftové verzi. Musím ale říct že použité plasty sou opravdu kvalitní (jak už všichni určitě tušíte jedná se o ABS plasty. Schválně kdo uhádne kde se používají :-D). Výše jsem se už zmínil o sklápěcí pažbě, která je opravdu pěkně udělaná a nikde při sklápění nevrže a nedře. Zásobníky jsou také plastové (když se to tak veme tak jak by to vypadalo plastová zbraň a kovové zásobníky :)) ale narozdíl od dřívějších verzí jsou zpracované trochu jinak. Dříve byly tyto zásobníky "průhledné" a byli tam vydět makety reálných nábojů. Nyní jsou zásobníky z normálního černého plastu a řekl bych že se díky "drážkám" lépe drží a např. v rukavicích nevyklouzávají.

Výkon:
Úsťová rychlost této zbraně je 380FPS s 0,20BB. Gearbox je samozdřejmě kovový, ne plastový jako tělo. Výkonem tato zbraň dokoncela překonala i M4 od Dboye a to se jen tak nevidí. Kadence u této zbraně je také slušivá. A co jsme opravdu ocenili je minimální hlučnost. Jak můžete vidět na videu z jabka udělala za pár sekund tato zbraň téměř kaši. Dostřel se se seřízeným hopem pohyboval okolo 60m. Pro ukázku, TM zbraně dosahují v základu většinou 280fps a to už je dost znatelný rozdíl. Dostřelu zajisté přispívá i kovová Hop-Up komora kterou se tato zbraň může pišnit.

Doporučené kuličky:
Doporučuji značkové kuličky o gramáži 0,23g. Testovali jsme i kuličky gramáže 0,20 a 0,25g a lítalo to s nimi velmi pěkně, takže je klidně můžete také využít. Pak jsme tam ze srandy zkusili 0,12cky a bylo to skutečně zajímavé :), ty tedy opravdu nepoužívejte. Rozhodně ale používejte značkové kuličky, protože při použití nekvalitních riskujete jejich zaseknutí v hlavni, která je opravdu provedená velmi precizně, takže je to jen otázkou času nebo lépe řečeno spíš několika výstřelů..

Přesnost:
Od pár lidí jsem slyšel že se hlavně v G36kách docela hýbou a proto není jejich přesnost moc velkou doménou. Nevím jak tomu je u ostatních ale u G36 od JG to rozhodně není pravda. Při střílení na terč z 20m všechny kuličky skončili v poloměru 5cm od středu což je opravdu výborný výsledek. Zbraň je dělaná spíše pro použití na CQB, ale ani v lese svého majitele nezklame.

Příslušenství:
Příslušenství není u této zbraňe moc bohaté jako tomu většinou bývá, nadruhou stranu se nám zase většinou potvrdilo že čím víc příslušenství tím horší zbraň. Zdřejmě se výrobce snaží příslušenstvím vykompenzovat kvalitu, což není zrovna ideální. Ale vyjímky jsou :) Takže ke zbrani dostanete:

zásobník
rychloplničku
nabíječku
akumulátor

Klady a zápory:
+++ Cena (tato zbraň se dá sehnat už okolo 2500)
+ Kvalita
+ Výkon
+ Plná kompaktibilita s CA a TM
- Pro někoho možná plastové tělo, ale tak co se dá dělat když je to tak i v reálu :)
- Méně příslušenství