Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 
 

MP5 SD5

Toto je vpořadí druhý článek, který jsem vypreparoval ze svého e-mailového archívu, možná už to nebude tak aktuální protože plastovým čínám už odzvonilo, takže to sem dám minimálně jak vzpomínku na staré časy. Celkem nedávno jsem si zakoupil (jakožto začínající-air-sofťák) AEG zbraň MP5 SD5. Neočekával jsem od zbraně žádné zázraky, neboť je čínské výroby, ale příjemně mě překvapila.

Zpracování a detaily zbraně:
Zbraň je vyrobena z kvalitního ABS plastu a je zpracována do nejmenšího detailu. Fakt, že si čínští výrobci dali práci na detailech je vidět z „ručního natahování“ – to je samozřejmě jen replika, poněvadž je zbraň elektrická. Dále mně na zbrani zaujala možnost regulovat velikost průhledu míření – pro laiky se jedná spíše o takový otočný „klobouček“, kterým se nastaví velikost průhledu na mušku.

MP5 SD5 disponuje třemi režimy – safe/single/auto (pojistka/jednotlivé/automatika), kadence palby je podle mého odhadu tak 4-5 výstřelů za sekundu (podotýkám – můj odhad). Co se týče zásobníku, tak se jedná o tzv. „tlačák“ – čili tlačný zásobník s kapacitou 50 BB. Velice mě překvapilo, že zásobník je kovový, tudíž nehrozí jeho poškození při pádu. Jako munici doporučuji používat značkové kuličky o váze 0,12g.

Výkon zbraně:
Tuto zbraň nelze finančně a výkonově srovnávat s dražšími, značkovými zbraněmi od známých výrobců, jako jsou Tokio Marui, UHC, Classic Army apd. Jelikož je čínské výroby, nečekal jsem od ní žádné zázraky, ale velice mě překvapila. Je opravdu solidně přesná – plechovku od piva jsem na 15 metrů trefil na druhou ze stoje. Co se týče dostřelu tak výrobce uvádí 35 – 45m (všemu napomáhá HOP-UP) a je tomu skutečně tak, jedná se však o účinný dostřel – skutečný je větší, ale využijete ho jen tehdy pokud si chcete zahrát na Matrix=) – nebo pokud umíte střílet balistickou čarou; totiž kulička se po těch 40 metrech začne dosti zvedat. Průraznost je opět výborná, na 50cm prostřelí plechovku, na 10m prostřelí složený nedělní Blesk (omlouvám se=) ) a na větší vzdálenosti ji nedělají problém lepenkové krabice apod.

Příslušenství ke zbrani:
V balení spolu se zbraní naleznete také:

tlačný zásobník s kapacitou 50BB
akumulátor (Ni-Cd – nikl-kadmiový) s kapacitou 700mAh (doba nabíjení je podle normy 3,5 – 4 hodiny)
nabíječka – bez redukce
tlumič (nejedná se o repliku!!)
trubičková plnička
tyčka na uvolnění zaseknutých kuliček
laserový značkovač s taktickým světlem (zajímavé =) )
ochranné brýle
taktický popruh
šroubovák
RIS lišta se šroubky
čínský a anglický návod
balení kvalitních 100 kusů 6mm kuliček